Breadcrumb

  1. Naša vízia
  2. O spoločnosti Santen

O spoločnosti Santen

Santen Pharmaceutical je jednou z popredných svetových farmaceutických spoločností špecializujúcich sa na oftalmológiu, založená bola v Japonsku pred viac ako sto rokmi a teraz slúži pacientom na celom svete. V Japonsku sme lídrom na trhu oftalmológie. Na európskom trhu pôsobíme od roku 1994 a tešíme sa silnému rastu v regióne EMEA (Európa, Stredný východ, Afrika) a na celom svete. Sme zanietení pre zlepšenie zdravia očí a zraku pacientov a sprístupňovanie prospešnej liečby pacientom a zdravotníckym systémom. Sme zameraní výlučne na oftalmológiu, takže môžeme posúdiť situáciu, reagovať a konať rýchlo v tejto špecializovanej oblasti, kde máme hlboké znalosti a skúsenosti.

S naším zameraním na zrak máme obrovskú a jedinečnú príležitosť zlepšovať kvalitu života pacientov a zároveň zostávame silnou a efektívnou organizáiou. S pribúdajúcim vekom populácie stúpa počet pacientov, ktorí trpia chorobami ako glaukóm a poruchy sietnice. Trh s 
očnými liekmi viazanými na lekársky predpis rýchlo rastie, keďže rozvíjajúce sa technológie prinášajú nové spôsoby liečby a diagnostiky. V oftalmológii existuje značné množstvo nenaplnených potrieb pacientov.

Očné lieky viazané na lekársky predpis sú naším hlavným predmetom podnikania a predstavujú celosvetovo viac ako 80% nášich čistých tržieb. Vyrábame tiež voľnopredajné očné lieky a zdravotnícke pomôcky, ako aj výživové doplnky pre zdravie očí. V regióne EMEA sme lídrom v liečbe glaukómu a liečbe suchého oka – v tejto oblasti,  poskutuj naše portfólio riešenie pre každé štádium a typ ochorenia. Rozširujeme tiež sortiment v oblasti očných infekcií, alergií a zariadení na korekciu zraku a glaukómovú chirurgiu.